Na Muchowcu powstaną apartamentowce. Burza w sieci i pretensje do prezydenta Katowic (wizualizacja)

A. Maciaszczyk

Na Muchowcu powstaną 4 apartamentowce. Burza w sieci i pretensje do prezydenta Katowic. Internauci nie zostawili na rządzących miastem suchej nitki. Jakie są plany względem Muchowca?

21 września prezydent Katowic Marcin Krupa podał do publicznej wiadomości decyzję środowiskową dla inwestycji planowanej na skraju Katowickiego Parku Leśnego: „Ścieżka sportowo – rekreacyjna z placami zabaw i siłownią terenową oraz kompleksem 4 budynków Aparthotelu: budynki A, B, C, D wraz z zagospodarowaniem terenu układem drogowym oraz przyłączami do sieci uzbrojenia terenu: sieci kanalizacji deszczowej, a także wodociągowej, instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji teletechnicznej, instalacji elektroenergetycznej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznej instalacji gazowej oraz wewnętrznej instalacji wentylacji zlokalizowanych na działkach nr 10/3, 10/4, 11/2 przy ulicy Francuskiej w Katowicach”.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wywołała burzę wśród mieszkańców na Facebookowym profilu  „Nie dla biurowców na Muchowcu”. To właśnie tam rozgorzała gorąca dyskusja na temat inwestycji.

Reklama

W koncepcji zaprezentowanej przez Genius Loci Architekci jest mowa o 130 apartamentach o powierzchni od 40 do 150 m. kw, w sumie planowana powierzchnia użytkowa to ponad 8 tys. m. kw. W planach jest 280 podziemnych miejsc parkingowych.

W sumie projekt zakłada budowę 8 budynków. Więcej na temat koncepcji i wizualizacje znajdziecie tutaj.

1 Komentarz

  1. Czy można by sprawdzić co powodowało taką decyzją Pana Prezydenta ? Czy tu wyprowadziła się Warszafka i czesze ? Tego nie zapomnimy jako mieszkańcy
    ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.