Aparthotel : Plan rozmieszczenia budynków A-D. Na czerwono ścieżka rekreacyjna / fot. InfoKatowice.pl

Wiemy więcej na temat inwestycji na Muchowcu. Z dokumentów urzędowych wynika, że planowane są nie 4, a 6 budynków. Dwa podwójne liczone są jako pojedyncze. Wszystko wskazuje też na to, że zatrzymać ją może jedynie zmiana planu miejscowego, który został przyjęty za obecnego prezydenta Katowic. 

W ramach inwestycji powstaną budynki kompleksu hotelowego o maksymalnej wysokości 9,79 m. W sumie powstaną 4 dwukondygnacyjne budynki (w tym dwa podwójne) z garażami podziemnymi. To właśnie wokół nich powstaną siłownie plenerowe, place zabaw i parkingi. W sumie naziemnych miejsc parkingowych będzie 69.

Teren inwestycji stanowi częściowo obszar starego stadionu sportowego, który był otoczony lasami. Jej powierzchnia to przeszło 26 tys. m. kw.

Reklama

– Południową część terenu realizacji przedsięwzięcia stanowią tereny zalesione, a południową granicę terenu stanowi nasyp kolejowy, po którym biegnie tor kolejowy. Wschodnia i północna cześć terenu realizacji przedsięwzięcia stanowi w stanie istniejącym teren zadrzewiony, przez który w północno-wschodnim kawałku przebiega droga leśna – czytamy w dokumentach.

Każdy z budynków będzie posiadał kocioł dwufunkcyjny opalany gazem ziemnym, który ma zapewnić ogrzewanie oraz ciepłą wodę. Dojazd do inwestycji zapewni przedłużona droga prowadząca od ulicy Francuskiej do Kortów Muchowiec. Zostanie przedłużona o około 65 m. w kierunku wschodnim.

 

W sumie architekcie z Genius Loci mówili o 130 apartamentach, które mogą mieć powierzchnię od 40 do 150 m. kw. każdy. W planach jest około 280 miejsc parkingowych.

Panika w Urzędzie Miasta Katowice?

Dzisiaj, kilka godzin po informacji podanej przez InfoKatowice.pl o wydanej przez miasto decyzji środowiskowej dla inwestycji i fali niezadowolenia mieszkańców, prezydent Katowic wydał oświadczenie. A decyzję “o środowiskowych uwarunkowaniach” wydano 21 września.

– Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji w Dolinie Trzech Stawów – napisał Marcin Krupa. –  Podległe mi służby popełniły błąd – decyzją została podjęta pochopnie, bez uwzględnienia wszystkich istotnych uwarunkowań. Dolina Trzech Stawów to miejsce rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców. I taki też charakter tego miejsca powinien pozostać. Ponadto omawiana działka nie posiada infrastruktury niezbędnej do realizacji takiej inwestycji. Ponadto uważam, że w tym przypadku powinna zostać obowiązkowa sporządzona ocena oddziaływania inwestycji na środowisko – dodał prezydent.

Z tym, że inwestycja jest zgodna z planem miejscowym dla tego terenu i eksperci, którzy się z nami konsultowali zaznaczają, że do czasu zmiany planu (a ten przyjęto w 2016 roku) raczej ta lub inna podobna inwestycja zostanie w końcu zrealizowana.

Strona, na której można było zobaczyć wizualizację oraz film przedstawiający Aparthotel przestała funkcjonować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.