Reklama

Policjantka w Katowicach udawała kieszonkowca. Mogła kraść do woli

D. Frost

Akcja policji na Placu Szewczyka / fot. Policja
Reklama

Policjantka w Katowicach udawała kieszonkowca. Mogła kraść do woli, bo prawie nikt nie zorientował się, że jest na celowniku – w tym przypadku – nieprawdziwego złodzieja.

Kieszonkowcy zawsze działają w ten sam sposób. Wypatrują otwartych torebek i zajętych czymś innym, niż pilnowanie dobytku ludzi. To właśnie podczas akcji rozdawania odblasków przechodniom, jedna z policjantek wcieliła się w rolę złodzieja kieszonkowego.

– Była wyposażona w specjalne naklejki, które przyklejała do niewłaściwie zabezpieczonych torebek i plecaków. Podczas, gdy przechodnie rozmawiali z organizatorami akcji „Błyśnij dla życia” i nie zwracali uwagi na otoczenie, policjantka niepostrzeżenie przyklejała do torebek naklejki – tłumaczy Aneta Orman z katowickiej policji. – Po kilku chwilach przeprowadzano rozmowę z „ofiarą” „kieszonkowca”. Pytano, czy była świadoma, że złodziej „interesuje się” jej bagażem. Wartym zaznaczenia jest fakt, że tylko jedna na 30 osób zorientowała się, że ktoś „kręci się” koło jej bagażu – dodaje.

Akcję przygotowano podczas trwającego projektu „Bezpieczny pasażer”, realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Katowicach oraz przewoźników autobusowych i tramwajowych.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie