/ fot. Policja

To sukces policjantów z Katowic, którzy odzyskali skradzione samochody warte wstępnie pół miliona złotych. Wszystko zaczęło się od skradzionego Volkswagena Golfa. To właśnie dzięki niemu udało się odzyskać 10 samochodów i części pochodzące prawdopodobnie z kradzieży.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na jednej z posesji w Gliwicach-Sośnicy zatrzymali 49-latka, który kierował volkswagenem golfem VI. Kilka dni wcześniej samochód został skradziony w Tarnowskich Górach, właściciel wycenił go na 25 tys. zł.

Reklama

– W wyniku przeprowadzonego na terenie posesji przeszukania, kryminalni znaleźli 10 samochodów z widocznymi śladami przerobienia, które wskazywały na ich nielegalne pochodzenie – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Były tam również części zdemontowane z kradzionych aut. Łączna wartość odzyskanych pojazdów została oszacowana na pół miliona złotych – dodaje.

Mężczyzna usłyszał zarzut za popełnione paserstwo. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł. Teraz biegli kryminalistyki będą ustalali, skąd pochodziły zabezpieczone na posesji części samochodowe. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.