foto: GKS Katowice

GieKSa pewnie pokonała Polonię Bytom 6:0. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji, wygranej przez katowiczan czterema bramkami.

Przez całą pierwszą tercję GieKSa posiadała kolosalną przewagę na lodzie. Już w 4 min. worek z bramkami otworzył Rothla, wykorzystując grę gospodarzy w przewadze. Kolejne trafienia dołożyli Sawicki i dwukrotnie Devecka. Polonia atakowała rzadko, a kiedy dochodziła do dobrych sytuacji bezbłędnie w bramce spisywał się Michał Kieler i po 20 minutach katowiczanie prowadzili 4:0, co praktycznie przesądzało o losach pojedynku.

Reklama

W drugiej odsłonie Trójkolorowi nadal atakowali, choć już nie tak energicznie jak wcześniej. Do tego kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Studziński i w efekcie katowiczanie tylko raz umieścili krążek w siatce przeciwnika. Gol, co warto podkreślić, padł w momencie, kiedy poloniści grali w przewadze, a jego strzelcem został ponownie Rothla. Swoje sytuacje mieli także bytomianie, ale Michał Kieler nie dał się zaskoczyć i po dwóch tercjach było 5:0.

W ostatnich dwudziestu minutach sytuacja na lodzie nie uległa zmianie. GieKSa nadal posiadała przewagę i dołożyła kolejne trafienie, a sporadyczne ataki rywali pewnie wyłapywał świetnie dzisiaj broniący Kieler i mecz skończył się ostatecznie wysoką wygraną katowiczan 6:0.

Michał Kieler: Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie. W pierwszej tercji strzeliliśmy cztery gole i ustawiliśmy sobie mecz, a potem spokojnie kontrolowaliśmy sytuację na lodzie. Trzeba jednak przyznać, że Polonia także miała swoje sytuacje. Po to jednak stoję w bramce, żeby się wykazać i choć chłopaki kilka razy mnie sprawdzili, to jednak udało mi się zachować czyste konto, z czego bardzo się cieszę.

Tauron KH GKS Katowice – Węglokoks Kraj Polonia Bytom

Bramki: Rothla (2), Sawicki (2), Devecka (2)

TAURON KH GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) – Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek – Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Kraus) – Cunik, Stępień, Salamon, Kukuszkin, Stoklasa – Turoń, Bodora, Krzemień, Frączek, Jaworski – Galkins, Stavissky, Samusenka, Filip, Wąsiński – Kamieniecki, Gajdzik, Dybaś, Mularczyk, Sroka.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.