Mapa osiedla Tysiąclecia / fot. UM Katowice

Zmodernizowany Stadion Śląski to źródło problemów dla mieszkańców osiedla Tysiąclecia w Katowicach. W związku z organizowanymi tam imprezami w dniach 7, 11 i 14 października zostanie zablokowany wjazd i wyjazd z ulicy Chorzowskiej na osiedle. Po osiedlu będzie się też poruszało więcej służb mundurowych, które będą reagowały na wykroczenia drogowe.

W dniach 7, 11 i 14 października ponownie wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas wcześniejszych dużych wydarzeniach na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W trakcie imprez nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską.

– W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian – informują katowiccy urzędnicy.

Reklama

Ponadto w dniach 7, 11 i 14 października, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

1 Komentarz

  1. Co to za wydumany problem redaktorze? Raczej jest to udogodnienie dla mieszkańców. Po osiedlu nie jeżdżą zagubieni kibice chcący zostawić samochód byle gdzie i byle jak. Ktoś kto tu mieszka wjedzie przecież na osiedle z innej strony, to nie jest problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.