IV Śląskie Targi Książki odbędą się w Katowicach w dniach 12-14 października. Na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego swoje oferty zaprezentuje 180 wystawców, będą też warsztaty, spotkania literackie, dyskusje, atrakcje dla dzieci i wystawy. Zaplanowano również premiery książkowe. 

Śląskie Targi Książki to nie tylko możliwość zapoznania się nowościami wydawniczymi, to także możliwość spotkań z popularnymi autorami książek i przedstawicielami wydawców z całego kraju. Na Targach swoją obecność zapowiedziało ponad 140 autorów – m.in. prof. Jerzy Bralczy, Katarzyna Bonda, Marta Kisiel, Jakub Ćwiek, Agnieszka Tyszka, Henryk Sawka. Pojawi się też Szczepan Twardoch ze swoim “Drachem”.

Reklama

– Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników książek – mówi Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo.

Dla siebie w trakcie targów znajdą coś miłośnicy fantasy, kryminałów, poezji czy reportażu. Dostępne będą też małe niszowe wydawnictwa oraz zasoby antykwariatów, które pozwolą nam uzupełnić domowe biblioteki o wartościowe wydawnictwa.

Będzie też coś dla najmłodszych, kilka wydarzeń organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Otworzy m.in. Czytelnie pod Sówką oraz Laboratorium Sowa, w trakcie których odbędą się warsztaty typograficzno-literackie. Do wspólnego czytania bajek oraz warsztaty z ilustrowania zaprosi Fundacja Miasto Słów.

– Jesteśmy głodni literatury, lubimy spotkania z naszymi ulubionymi autorami – mówiła wiceprezydent Marzena Szuba. – Dowodem na to są te tłumy, które ściągają do Międzynarodowego Centrum Kongresowego – dodała. Wiceprezydent podkresliła, że na jeden dzień Katowice staną się stolicą języka polskiego, ponieważ w niedzielę w trakcie trwania Targów, Katowice Miasto Ogrodów organizuje dyktando.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.