Na czerwono planowany zakres ulicy Nowogliwickiej / fot. UM Katowice
Reklama

Władze Katowic ogłosiły, że do 2021 roku powstanie pierwszy etap inwestycji, polegającej na budowie ulicy Nowogliwickiej. Droga pobiegnie wzdłuż Rawy i zabudowań dawnej huty „Baildon”. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Władze Katowic pod koniec września ogłosiły przetarg nieograniczony na wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa połączenia drogowego ul. Brackiej z ul. Żelazną (planowana ul. Nowogliwicka)”. Dokumentacja projektowa określi dokładnie jak będzie wyglądała przyszła droga, która pobiegnie wzdłuż Rawy, przez tereny dawnej huty „Baildon” i ominie od północy Załęże. O powstaniu drogi mówi się od wielu lat.

Reklama

Do 2021 roku ma zostać zrealizowany pierwszy etap inwestycji, czyli fragment drogi od ul. Brackiej do ul. Johna Baildona. Powstanie także plac publiczny pieszo-drogowy w rejonie skrzyżowania ulic Tarasa Szewczenki i Gliwickiej. Przebudowie ulegnie skrzyżowanie z ul. Bracką.

Drugi etap to kontynuacja budowy ul. Nowogliwickiej do skrzyżowania ul. Żelazną.

Data składania ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu to 5 października. Postępowanie przetargowe prowadzi Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Katowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.