Okradli dom, skatowali właściciela, do tego grozili dziecku. Bandyci w rękach policji. Nie liczyli się z nikim i z niczym. Skatowali właściciela domu, z którego w sumie ukradli ponad 400 tys. zł. Jego i jego żonę związali, dziecku grozili. Bandyci zostali zatrzymani dzięki wytężonej pracy śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Trudno w to uwierzyć, ale do brutalnej kradzieży doszło w naszym regionie. Konkretnie w Żorach. Teraz nawet 12 lat więzienia grozi 19-letniej mieszkance powiatu pszczyńskiego, 26-latkowi z powiatu rybnickiego i 34-letniemu mężczyźnie bez stałego miejsca zamieszkania.

– Kilka dni temu napadli oni w nocy na jednorodzinny dom i okradli właścicieli na blisko 400 tys. zł. Sprawcy działali niezwykle brutalnie. Pobili dotkliwie gospodarza, zakuli go w kajdanki, a następnie skrępowali oboje małżonków. Podczas napadu grozili też, że wyrządzą krzywdę ich kilkuletniemu dziecku – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Reklama

Napad planowali od dłuższego czasu, do domu weszli zamaskowani, gdy uciekali to zostawili skrępowanych domowników. Sprawcy próbowali się ukryć i zrzucić winę na inne osoby, ale ostatecznie im się to nie udało. Zatrzymali ich policjanci z Żor i Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy pracowali nad sprawą.

Cała trójka została aresztowana na okres  3 miesięcy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.