Milion złotych czeka na mieszkańców Katowic. Trzeba go wydać na ciekawe pomysły. Od 1 października rusza nabór wniosków na inicjatywy lokalne 2019. Z pieniędzy mogą skorzystać mieszkańcy Katowic, którzy zgłaszają do urzędu działania, potem określają swój udział w całości projektu – zazwyczaj są to prace społeczne. Następnie po pozytywnej akceptacji pomysłów te są realizowane.

W zeszłym roku zrealizowano 65 inicjatyw, w 2018 już 77. Wśród nich były np. cykl koncertów i warsztatów tanecznych dla dzieci ze świetlic środowiskowych, obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Katowicach pod hasłem „Rodzina zastępcza – otwarte serca dla dzieci”, czy festyn integracyjny przy Domu Dziecka Stanica.

Ideą inicjatywy lokalnej jest wkład własny mieszkańców w projekt. I tak na przykład mieszkańcy zaoferowali 447 godzin pracy społecznej i wsparcie rzeczowe przy organizacji IV Dni Zawodzia. Otrzymali wsparcie od miasta w wysokości ponad 15 tys. zł. Inicjatywa „Razem Posprzątajmy Dolinę 5 Stawów – Festyn Ekologiczny Morawa-Borki” kosztowała mieszkańców 1024 godziny pracy społecznej, miasto dało 45 tys. zł. Natomiast 38 tys. złotych dostali mieszkańcy, którzy zaproponowali zakup sprzętu ratowniczego oraz szkoleniowego, który wykorzystywany będzie podczas kursów, warsztatów i zajęć. Sprzęt ma służyć podczas zajęć mających na celu zwiększanie poziomu bezpieczeństwa i wiedzy w zakresie pierwszej pomocy.

Reklama

– Dziękujemy katowiczanom za wyjątkową aktywność i realne działania podejmowane na rzecz integracji i budowania więzi lokalnych społeczności, za angażowanie się w zmiany swojego najbliższego otoczenia oraz wspólne dążenie z katowickim samorządem do poprawy warunków życia mieszkańców – mówi Agnieszka Lis, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych.

Gdzie szukać informacji

Nabór wniosków na 2019 r. potrwa do 15 listopada. Na stronie http://www.katowice.eu/urzadmiasta/inicjatywa-lokalna dostępny jest nowy wzór wniosku oraz inne przydatne informacje: – jakich zadań mogą dotyczyć wnioski o realizację zadania publicznego w zakresie inicjatywy lokalnej, – kto może wystąpić z wnioskiem, – jak złożyć wniosek, – jaki jest sposób oceny wniosku i realizacji inicjatywy lokalnej.

Dodatkowe informacje o inicjatywie lokalnej można również uzyskać telefonicznie pod numerem tel.: 32 2593-118 lub mailowo inicjatywalokalna@katowice.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.