Od 1 października nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy KZK GOP. Jakie dokładnie zmiany wprowadza związek? Poniżej lista wszystkich linii autobusowych, na trasach których zaplanowano mniejsze lub większe zmiany.  

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 18 na dni robocze zakłada skierowanie wybranych kursów ulicami Watta i Mikołajczyka, w celu zapewnienia dojazdów i powrotów z pracy z firmy Magneti Marelli w Sosnowcu. W konsekwencji zmienione zostaną dotychczasowe godziny odjazdów z przystanków początkowych.

Reklama

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 815 na dni robocze zakłada wydłużenie trasy porannego kursu o odcinek „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia” – „Sosnowiec Zagórze Zajezdnia”, w celu umożliwienia dojazdów do centrum Sosnowca przed godziną 7:30 oraz zapewnienia połączeń przesiadkowych na linię autobusową nr 106 na przystanku „Sosnowiec Zagórze Zajezdnia”. Po zmianie kurs ten będzie rozpoczynał o godz. 6.48 z przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia”.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 903N zakłada zmianę trasy kursu rozpoczynającego bieg na przystanku „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Aleja Piłsudskiego” o godz. 2.50. Autobus pojedzie bezpośrednio ulicą Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej i DK94. Dodatkowo zostanie włączony do obsługi przystanek “Dąbrowa Górnicza Szkoła Górnicza”.

Dla linii nr 223 zostaną uruchomione dodatkowe kursy w dni robocze.

Dla przystanku “Osiedle Odrodzenia Bażantów [nż]” zostanie wprowadzona zmiana statusu – z przystanku “na żądanie” na przystanek stały. Tym samym z dniem 1 października obowiązywać będzie oznaczenie jako “Osiedle Odrodzenia Bażantów” – dotyczy linii autobusowych nr 138297297N oraz 11 (jeden kurs).

Na dworcu autobusowym „Zabrze Goethego” wprowadzone zostaną zmiany w obsłudze poszczególnych stanowisk przystankowych:

  • Stanowisko nr 5 będzie obsługiwane przez linie autobusowe nr: 15111 i 280, jadące w kierunku Mikulczyc, Biskupic, Helenki i Bytomia.
  • Stanowisko nr 6 będzie obsługiwane przez linie autobusowe nr: 3232N i 932, jadące w kierunku Os.Wyzwolenia i Gliwic.
  • Stanowisko nr 11 zostanie podzielone na dwa specjalne stanowiska tylko do wysiadania o numerach 11 i 12, w celu umożliwienia dogodnego opuszczenia autobusów przez pasażerów linii kończących kursy na dworcu (nie dotyczy to autobusów linii przelotowych, np. nr: 6, 111, 280, 617, 617N, 840, 840N, 870, które muszą obsługiwać ściśle określone stanowiska).

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.