Poszukiwany / fot. Policja

Szukają kieszonkowca. Miał okraść mężczyznę na dworcu w Katowicach. Katowicka policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o kradzież, do której doszło na terenie dworca autobusowego przy ul. Piotra Skargi. Prawdopodobnego sprawcę uchwyciły kamery monitoringu.

Do kradzieży doszło 7 września około godziny 15.20. Poszkodowany chwilę wcześniej kupił w kasie dworca PKS bilet.

– Śledczy ustalili, że pokrzywdzony mężczyzna, po zapłaceniu za bilet schował swój portfel do saszetki, którą miał przewieszoną przez ramię. W portfelu prócz gotówki (1000 złotych w gotówce) pokrzywdzony posiadał również dokumenty i karty płatnicze. Kiedy na wyznaczone stanowisko podjechał autokar, mężczyzna skierował się do luku bagażowego aby tam zostawić swoją walizkę. Jak ustalili policjanci, już wtedy za pokrzywdzonym ruszył nieznany mężczyzna ubrany początkowo w ciemną kurtkę, który poruszał się bardzo blisko pokrzywdzonego. Następnie sprawca zdjął kurtkę i przewiesił ją sobie przez rękę, tak aby ukryć swoje działanie – tłumaczy Paweł Warchoł z katowickiej policji. – Pierwszej próby kradzieży sprawca podjął się podczas oddawania bagażu do luku bagażowego, jednak ta próba nie przyniosła zamierzonego efektu, wówczas sprawca powtórzył swoje działanie w kolejce do wejścia do autokaru. Pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodzieja po kilkudziesięciu sekundach, jednak nie wiedział, w którym momencie dokładnie mogło dojść do kradzieży– dodaje.

Ofiara wyceniła poniesione straty na na 1100 złotych.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach prosimy o kontakt z  policjantami z Komisariatu Policji VI w Katowicach pod numerem całodobowo  tel. 32 200 3850, 32 2002555, email kp6@katowice.ka.policja.gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.