Reklama

Mamy dla was podwójny karnet na 21. Festiwal Filmów Kultowych. Wydarzenie trwa do 07 października 2018 roku w Kinie Amok, RUINY TEATRU VICTORIA i GZUT.

Rebel Babel Ensemble na otwarcie, a potem akcja nabiera tempa: Herosi VHS z lektorami na żywo, seanse w nietypowych lokalizacjach czy kino samochodowe z muzyką live. 21. edycja Festiwalu Filmów Kultowych to ponad 60 projekcji i jedna wielka niespodzianka – festiwal wraca na Śląsk, konkretnie do Gliwic.

Po rocznym pobycie nad Bałtykiem Festiwal Filmów Kultowych wraca na Śląsk. W tym roku kultowe filmy rozgoszczą się między innymi w hali modeli GZUT oraz w hali produkcyjnej GZUT w Gliwicach. Specjalne pokazy zaplanowano także w niezwykłej przestrzeni ruin Teatru Victoria. Stali bywalcy legendarnego Kina Amok też będą zadowoleni — to w nim odbędą się pokazy przedwojennego kina polskiego i retrospektywy twórczości Marka Koterskiego i Miloša Formana.

Festiwal potrwa do 7 października. Zobaczymy ponad 60 projekcji podzielonych na 9 cykli. Tegoroczny festiwal kusi nie tylko obrazem, ale i dźwiękiem. Na dobry początek w ruinach teatru Victoria usłyszymy Rebel Babel Ensemble w repertuarze poświęconym 100-leciu polskiej muzyki filmowej. Dominować będą oczywiście instrumenty dęte, a w nowych aranżacjach usłyszymy piosenki skomponowane między innymi przez Krzysztofa Komedę czy Henryka Warsa. Wystąpią oczywiście L.U.C. oraz Dorota Miśkiewicz, Maciej Obara, Magdalena Kumorek PAWBEATS, The Whoop Group i Dominika Czajkowska. Początek koncertu o godzinie 20.00, bilety – 40 zł.  Atrakcyjny dźwiękowo będzie także cykl zatytułowany Herosi VHS. Zobaczymy tu między innymi takie filmy jak Krwawy sport czy Mistrz kierownicy ucieka, a usłyszymy lektorów czytających na żywo. Zaproszenie przyjęli między innymi: Tomasz Knapik i Mirosław Utta. Będą też seanse – niespodzianki.

Osoby związane z Gliwicami na pewno ucieszy specjalny cykl zatytułowany Kina prezentują.  To pokazy w równym stopniu poświęcone kultowym już filmom, jak i ważnym niegdyś miejscom. – Z naszą pomocą możecie przenieść się kilka dekad wstecz, kiedy to Kino Jutrzenka, Apollo czy Capitol prezentowały światowy repertuar. Filmy z sekcji Kina prezentują były obecne w tych kinach w czasie, kiedy były premierami – zapowiada Tomasz Szabelski, ze Stowarzyszenia Inicjatywa  – Czasy sprzed epoki filmów cyfrowych przypomni nam także specjalna wystawa, którą zaprezentujemy  w hali produkcyjnej GZUT. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale zapewniam, że będzie bardzo analogowo – dodaje Szabelski.

Festiwal Filmów Kultowych to także odlotowe kino samochodowe z muzyką na żywo, organizowane na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego, pierwsza w tym roku projekcja świątecznego evergreena – Kevin sam w domu, kultowy duet Bodo/Dymsza, Adam Miauczyński we wszystkich odsłonach, skandalista Miloš Forman, kultowe horrory, przegląd filmów z Meryl Streep oraz Indiana Jones w trzech odsłonach.

Pełny program 21 edycji Festiwalu Filmów Kultowych na stronie filmykultowe.pl

Bilety
Pojedynczy seans – 10 zł (za wyjątkiem cyklu Kultowy duet Bodo/Dymszaoraz Miau Miau Miałczyński –  5 zł)
Bilety na pojedyncze seanse dostępne są:
– na platformie Goingapp,
– w kasie Kina Amok,
– przed rozpoczęciem seansu (płatne gotówką).

Karnet w cenie 120 zł dostępny przed każdą projekcją.
Karnet upoważnia do uczestnictwa we wszystkie wydarzeniach z wyjątkiem koncertu otwarcia. Liczba karnetów ograniczona.

Na 21. Festiwal Filmów Kultowych zapraszają Miasto Gliwice oraz Stowarzyszenie Inicjatywa.

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które lubią nasz profil na Facebooku lub śledzą nas na Twitterze. Trwa od dziś 28.09.2018 (piątek) do 29.09.2018 (sobota) do godziny 10:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie: „Kto jest organizatorem wydarzenia?”

Zwycięzce ogłosimy w sobotę na naszym fanpage’u.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.