Marcin Krupa, prezydent Katowic zapowiedział dzisiaj powstanie mieszkań dla seniorów na ulicy Mariackiej. To będą „mieszkania szyte na miarę”. W sumie powstanie ich około 49.

Mariacka to chyba najbardziej tętniąca nocnym życiem ulica w mieście. Na jej końcu ubiegający się o reelekcję prezydent Katowic, chce zrealizować mieszkania dla seniorów. – Czyli małe komfortowe mieszkania, spełniające dzisiejsze wymogi, umożliwiające im lepsze funkcjonowanie w przestrzeni miasta – mówił Marcin Krupa.

Lokale powstaną w kamienicy należącej do Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, która znajduje się przy Kościele Mariackim. Planowo powstanie ich 49. Dostosowanie kamienicy to koszt około 22 mln zł. – Będą to mieszkania tzw. szyte na miarę pod naszych seniorów – deklarował Krupa. Prace nad rewitalizacją ruszą w 2020 roku.

Reklama

Prezydent przypomniał także o swojej wyborczej obietnicy, czyli stworzenia instytucji „złotej rączki” – rzemieślników, którzy 3 razy do roku pomogą seniorom w drobnych pracach technicznych w ich domach.

– Od prac drobnych stolarskich, aż po hydrauliczne, czy wymiana żarówki, drobne prace elektryczne  – mówił prezydent. Wcześniej podobny pomysł ogłosił jego kontrkandydat Jarosław Makowski. Prezydent Katowic zapowiedział również powstanie w mieście Sportowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.