Reklama

Katowicka policja poszukuje mężczyzny i kobiety. Wszyscy są podejrzani o kradzież z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie Wełnowca-Józefowca.

Jak wynika z policyjnych ustaleń 23 sierpnia 2018 roku w godzinach popołudniowych, do jednego z domów jednorodzinnych mieszczących się w dzielnicy Wełnowiec, weszło kilka osób. Doszło do włamania.

Reklama

– Po pokonaniu zabezpieczeń i dostaniu się do wnętrza domu, sprawcy zaczęli działać w środku. Najpierw doszło do przeszukania budynku, a następnie po ustaleniu i znalezieniu drogocennych przedmiotów, przestępcy rozpoczęli kradzież – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. – Z ustaleń wynika, że łupem złodziei padła między innymi biżuteria domowników, pieniądze w różnych walutach oraz pozostawione na miejscu dokumenty. Łącznie wartość strat oszacowano na ok. 200 tysięcy złotych – dodaje.

Policjanci zatrzymali już jednego z mężczyzn, który brał udział w tym zdarzeniu.

– Aktualnie zwracamy się o pomoc w ustaleniu tożsamości, pozostałych osób biorących udział w tym włamaniu – informuje policja.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanych, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Katowice ulica Lompy 19 lub pod nr tel. 32 200 29-61, 32 200 28-58 lub z oficerem dyżurnym 32 200 25-55.

Aktualizacja: Policja zakończyła poszukiwania – zdjęcia zostały usunięte.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.