Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Dwa dni do końca głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Statystyki z piątku z poranka to ponad 33 tys. głosów, czyli niespełna 12 procent uprawnionych do głosowania. Oddawać głosy mogą wszyscy bez względu na wiek.

Największą frekwencję notujemy w Murckach – aż 26,14%, potem w Podlesiu – 19,15% i Załężu – 17,89%. Słabo jest m.in. w  Śródmieściu (5,79%), Zawodziu (5,91%) oraz Janowie-Nikiszowcu (6,73%).

Wydaje się niemal pewne, że w tegorocznej edycji poprawiony zostanie wynik frekwencji pod względem procentowym– w zeszłym roku głosowało 13,6% uprawnionych mieszkańców. Do końca głosowania pozostały jeszcze dwa dni, a już siedem dzielnic poprawiło wynik z ubiegłego roku. Są to: Osiedle Paderewskiego Muchowiec, Brynów Część Wschodnia–Osiedle Zgrzebnioka, Osiedle Witosa,, Giszowiec, Piotrowice–Ochojec, Kostuchna i Podlesie.

Reklama

Im wyższa frekwencja tym większa szansa na otrzymanie bonusu finansowego do kolejnej edycji BO. W tym roku bonus otrzymają 3 pierwsze dzielnice. Rok temu przyznana była jedna nagroda – w kwocie 130 tys. zł, którą za frekwencję na poziomie 35,7% otrzymały Murcki.

Przypomnijmy, że mieszkańcy wybierają spośród 27 projektów ogólnomiejskich oraz 245 lokalnych – tzn. takich, które są realizowane w konkretnej dzielnicy. Na projekty można głosować używając formularza na stronie www.bo.Katowice.eu do 23 września włącznie. Można również głosować w punktach stacjonarnych w bibliotekach, gdzie dziś (piątek) i sobotę będą dyżurowali urzędnicy. Wykaz punktów znajduje się na stronie internetowej www.bo.katowice.eu oraz w specjalnym wydaniu Naszych Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.