Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna zapowiedziała, że w rejonie skrzyżowania ulic Pod Młynem i Milowickiej powstaną zbiorniki retencyjne. Chodzi o teren starych boisk i nieczynnego schronu za przedszkolem nr 38.

Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna sp. z o.o. w Katowicach ma realizować „Projekt IV – Uporządkowanie systemu odprowadzania wód opadowych w zlewni ul. P. Dytrycha, ul. Pod Młynem, ul. Milowickiej w Katowicach”. W ramach inwestycji zostanie zlikwidowany schron w sąsiedztwie Parku w Dąbrówce i Miejskiego Przedszkola nr 38. Inwestycja obejmie także teren asfaltowych boisk przy ul. Milowickiej.

Już w 2017 roku wydano pozwolenie na budowę. Udało się otrzymać dofinansowanie ze środków unijnego Funduszu Spójności. Według harmonogramu projektu, realizacja całego zadania przewidywana jest na okres od grudnia 2019 roku do września 2021 roku. Obecnie KIWK chce przeprowadzić procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy zadania.

Sprawa była o tyle niewygodna dla mieszkańców, że kilka razy zgłaszali – m.in. do Budżetu Obywatelskiego – projekty i propozycje modernizacji istniejących boisk. Jednak pomysły te były przez władze Katowic odrzucane, właśnie ze względu na plany budowy zbiorników retencyjnych w tym rejonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.