Kopalnia Murcki-Staszic / fot. Halaston /Wikipedia

Od mieszkańców Katowic spływają do nas informacje o silnym wstrząsie, do którego doszło około godziny 13.09. Odczuli go mieszkańcy m.in. ulicy Brynowskiej i Francuskiej.

Na razie nie znamy siły wstrząsu, wiadomo, że trwał kilka sekund. Był mocny. W ostatnim czasie doszło do kilku słabszych wstrząsów wywołanych przez eksploatację nowej ściany w okolicach terenów leśnych przez kopalnie Murcki-Staszic. Ten jednak był odczuwalny przez mieszkańców.

– Przez parę sekund był mały wstrząs a zaraz potem zakołysały się meble w pokoju przez około 3 sekundy – napisał do nas jeden z użytkowników InfoKatowice.pl. 

Takie wstrząsy to naturalna kolej rzeczy. – Górotwór musi się odprężyć, wstrząsy są wpisane w wydobycie – usłyszeliśmy od jednego z urzędników.

Reklama

Na razie nie znamy skali wstrząsu. W razie powstania szkód górniczych na budynkach należy kontaktować się z kopalnią pod numerem telefonu 32 605 53 52 – ten telefon jest dostępny w godzinach od 6.00-14.00. Po tej godzinie całodobowo zgłoszenia przyjmuje dyspozytor kopalni pod numerem 32 605 51 00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.