Oddawanie krwi / fot. Policja

Przed komendą policji w Katowicach leje się krew. To wbrew pozorom bardzo dobra wiadomość. Przed Komendą Wojewódzką Policji stanął Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew do godziny 13.00 będą oddawać nie tylko mundurowi i pracownicy cywilni, ale pomóc mogą wszyscy, którzy odwiedzą dzisiaj komendę.

-Szczególnie w okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców.  – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci – dodaje.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.