Zmiana organizacji ruchu / fot. UM Katowice

Miasto wprowadzi zakaz wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ulicy Chorzowskiej w związku z wydarzeniem „Żużel na Śląskim”, które będzie odbywać się 15 września na Stadionie Śląskim.

Zastosowane zostaną zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. Już w godzinach porannych w dniu wydarzenia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, w ten rejon. Będą interweniować, w razie pojawienia się niechcianych pojazdów na terenie osiedla.

– W godzinach od około 15.00 do 22.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian – informuje katowicki magistrat.

To jednak nie koniec drogowych problemów. Będzie zmieniona organizacja ruchu wzdłuż ulicy Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Podobnie będzie na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.