Inwestycja "Bardowskiego 1" / fot. mat. pras.

W rejonie ulic Bardowskiego i Rataja  na osiedlu Witosa w Katowicach powstanie 150 mieszkań. 4 planowane budynki zostaną połączone podziemnym garażem. Firma TDJ Estate wybrała generalnego wykonawcę inwestycji – została nim firma Mota-Engil Central Europe.

To mają być wygodne i dobrze skomunikowane z resztą miasta budynki. Lokale są przeznaczone dla klientów szukających mieszkań w dobrym standardzie.

– Na os. Witosa proponujemy lokale o metrażach od 27 mkw. do 106 mkw. Wśród nich znajdują się kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Ich układy są przemyślane i zróżnicowane. Klienci mają do wyboru udogodnienia w postaci balkonów, przestronnych tarasów i kameralnych ogródków. Spokojna i atrakcyjna okolica sprawia, że Bardowskiego 1 to doskonały adres dla rodzin – mówi Adam Urbański, kierownik ds. sprzedaży nieruchomości, TDJ Estate. – Rozpoczęliśmy już prezentację mieszkań. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – dodaje.

Reklama

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna inwestycji zakłada budowę podjazdów oraz wind, które ułatwią poruszanie się po terenie inwestycji osobom starszym i niepełnosprawnym. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw. W garażu podziemnym znajdzie się 145 miejsc postojowych, a bezpłatna, naziemna strefa parkingowa obejmie 30 miejsc dla pojazdów.

Do współpracy przy projekcie Bardowskiego 1 inwestor zaangażował firmę Mota-Engil Central Europe z Krakowa. Jako generalny wykonawca będzie odpowiadała za całokształt prac, w tym koordynację działań podwykonawców i czuwanie nad przyjętym harmonogramem.

– W ostatnich latach dało się zaobserwować imponujący wzrost znaczenia Katowic na mapie gospodarczej kraju. Miasto przyciąga inwestorów i przedsiębiorców, także z branży budowlanej. Cieszymy się, że możemy być częścią zmiany, jaką przechodzi to miasto. Współpraca z TDJ Estate, inwestorem który wpisuje się w ten trend, jest dla nas okazją i sposobnością do bycia częścią tej przemiany. Inwestycja mieszkaniowa, którą razem zrealizujemy w Katowicach to początek naszej współpracy i nowy etap rozwoju także działalności operacyjnej Mota-Engil Central Europe w tym ośrodku gospodarczym – mówi Piotr Bienias, CFO Mota-Engil Central Europe.

Po oficjalnym przekazaniu terenu inwestycji generalnemu wykonawcy, wkrótce rozpoczną się  prace związane z ogrodzeniem placu budowy i zaaranżowaniem zaplecza. W następnej kolejności realizowane będą roboty ziemne, które przygotują grunt do budowy parkingu podziemnego.

Finał prac przy Bardowskiego 1 zaplanowano na II kwartał 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.