W Katowicach dzieją się różne rzeczy, ale tego zdaje się jeszcze w Kreatywnym Mieście Muzyki nie grali. Mieszkańcy na łące przy ul. Grundmanna będą liczyli owady, ale to dopiero za kilka dni, dzisiaj natomiast urzędnicy wraz z mieszkańcami zamierzają krążyć po katowickich dzielnicach w poszukiwaniu odoru. Magistratowi zdaje się nie przeszkadzać fakt, że mieszkańcy jako emitenta od dłuższego czasu wskazują zakład MPGK przy ul. Milowickiej.

Liczenie owadów i roślin na łące przy ul. Grundmanna odbędzie się w sobotę 15 września o godzinie 14.00. Pierwsze 40 osób, które się pojawi otrzyma bezpłatnie soczewkę na aparat do telefonu.

🔔🔔 Czy wiesz kto mieszka w Katowicach?⌚Dokładnie 153 lata temu 👟lobbysta Friedrich Grundmann odniósł wielki sukces, doprowadzając do nadania praw miejskich Katowicom przez pruskiego 👑króla Wilhelma I Hohenzollerna.Przyjdź 15.09 o 14 na Grundmanna!

Opublikowany przez Mieszkam Tu Poniedziałek, 10 września 2018

Natomiast już dzisiaj mieszkańcy Dąbrówki Małej i Burowca będą z urzędnikami szukać odoru w swoich dzielnicach. Zaproszenie do objazdowego poszukiwania fetoru wysłał Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej. Podobno miasto w najbliższych dniach ma przedstawić szczegółowe działania podjęte w walce z odorem.

Tutaj warto pamiętać o kalendarzu wyborczym, a uciążliwości zapachowe to nie tylko problem dla Marcina Krupy, który ubiega się o reelekcję, ale także dla całego środowiska politycznego obecnego prezydenta Katowic. Przypomnijmy, po spotkaniu które miało miejsce w lipcu w Szopienicach z urzędnikami, mieszkańcy Katowic, Sosnowca, a także tamtejsi oficjele jednoznacznie wskazywali na zakład MPGK. Miasto natomiast ciągle twierdzi, że nie wie skąd dobiega fetor.

– Cały czas bardzo ważnym zagadnieniem jest dla nas identyfikacja źródła uciążliwości zapachowych. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w objeździe kilku miejsc zgłaszanych przez mieszkańców – jako potencjalne źródła odoru. Zależy nam na tym, by sami mieszkańcy sprawdzali – jaki typ odoru jest właśnie u nich odczuwalny. Objazd rozpocznie się 12 września (środa) od godz. 18.30 (wyjazd z Burowca) i 18.40 (wyjazd z Dąbrówki Małej). Zakładamy, że objazd potrwa maksymalnie półtorej godziny – poinformował mieszkańców Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Co ciekawe, po lipcowym spotkaniu smród w dzielnicach pojawia się rzadziej, ale jak mówią mieszkańcy jest za to bardziej intensywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.