W drugim spotkaniu w tym sezonie GieKSa rozstrzelała Kadrę PZHL, zdobywając aż 12 goli i nie tracąc żadnego. Najwięcej razy na listę strzelców wpisał się Patryk Wronka, który zaskoczył bramkarza rywali aż pięciokrotnie.

Przewaga katowiczan w całym meczu była bezdyskusyjna. Pierwsza bramka padła już w czwartej minucie. Jej strzelcem został Wronka. Cztery minuty później było już 5:0 dla Trójkolorowych, a pierwsza tercja skończyła się ostatecznie wynikiem aż 7:0.

W drugiej i trzeciej odsłonie GieKSa dołożyła kolejnych pięć trafień. Kadra PZHL, w której składzie wystąpiło aż pięciu zawodników broniących na co dzień barw katowickiego klubu, w całym spotkaniu stworzyła sobie zaledwie kilka dogodnych sytuacji, które jednak pewnie zostały wybronione przez występującego dzisiaj w pierwszym składzie Kielera.

Ostatecznie mecz zakończył się więc wynikiem 12:0 dla gospodarzy. Już w piątek o 18.30 GieKSa w małej hali Spodka podejmować będzie Zagłębie Sosnowiec.

Tauron KH GKS Katowice – Kadra PZHL 12:0 (7:0, 2:0, 3:0)

Bramki: Wronka (5), Łopuski (2), Pasiut (2), Laakkonen, Devecka, Malasiński

Tauron KH GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) – Wanacki, Heikkinen, Urbanowicz, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Wronka, Sawicki oraz Krężołek

Kadra PZHL: Czernik (Zawalski) – Bizacki, Noworyta, Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz – Khoperia, Gruszczyk, Wsół, Michał Rybak, Maciej Rybak – Niedlich, Duszak, Gruźla, Jóźwik, Luszniak – Wysocki, Skokan, Zając, Blanik, Magiera