Zatrzymali fałszywego policjanta. Wyłudzał ogromne pieniądze od seniorów, teraz posiedzi. To był członek zorganizowanej grupy przestępczej, która na celowniku miała właśnie osoby starsze. Oszust od czerwca do września 2017 roku działając w zorganizowanej grupie przestępczej dokonał 8 oszustw na kwotę ponad 238 tys. zł. We wszystkich przypadkach udawał policjanta.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 27-letniego mieszkańca Chorzowa.

– Mężczyzna, podając się za “funkcjonariusza CBŚ”, informował ofiary o prowadzonych “działaniach”, mających na celu rozpracowanie grupy przestępczej przejmującej środki pieniężne z kont bankowych. Następnie prosił o pomoc w ujęciu przestępców poprzez wypłatę z banku swoich oszczędności, bądź zaciągnięcie kredytu i pozostawienie ich w miejscu wyznaczonym, wyrzuceniu ich przez okno lub przekazanie osobie podającej się za funkcjonariusza policji. Członek grupy, który przejmował pieniądze, przekazywał je następnie za granicę – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Reklama

Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów w związku z działaniem w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

– Sprawa jest rozwojowa. Dotychczas zatrzymano 3 osoby – informują śledczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.