Prezydent Katowic Marcin Krupa

Marcin Krupa prezydent Katowic zadeklarował dzisiaj oficjalnie start w wyborach. Będzie ubiegał się o kolejną kadencję, ale tego raczej się wszyscy spodziewali, zwłaszcza, że kilka miesięcy temu Marcina Krupę oficjalnie poparło PiS. Wtedy zarzucano prezydentowi, że mieszkańcy o jego starcie dowiadują się z komunikatu płynącego z Warszawy. Teraz taki komunikat popłynął z Katowic.

Dzisiaj prezydent ogłosił swój start oraz zaprezentował ludzi, którzy znajdą się na listach Forum Samorządowego i Marcin Krupa.

– Ja się cieszę z tego, że te wszystkie działania, które zrobiliśmy na rzecz naszych mieszkańców, one by nie były możliwe gdyby nie zespół. Nie tylko ten w urzędzie, ale też ten, który współzarządza miastem, czyli radni rady miasta – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic. Wychwalał listy Forum Samorządowego. –  Oni dzisiaj nic nie muszą udowadniać, oni już udowodnili – stwierdził prezydent Katowic.

Reklama

Na listach znajdują się nie tylko dotychczasowi radni – z wyjątkiem Jerzego Forajtera, który zrezygnował z ubiegania się o mandat, ale też znani lokalni działacze jak Adrian Szymura z Koszutki, czy Krzysztof Kraus z os. Witosa. Na listach Forum znalazł się także Jacek Pytel były policjant, a obecnie rzecznik Straży Miejskiej.

– To jest zespół ludzi, którzy mają różne poglądy, ale wspólny mianownik. Wspólnym mianownikiem jest działanie na rzecz naszego miasta, na rzecz mieszkańców – stwierdził Krupa i podkreślił, że kontynuacja dotychczasowych działań zapewni rozwój Katowic.

– Mamy dobrą sytuację finansową, dobrą sytuację inwestycyjną i dobry poziom wśród wielu miast w naszym kraju i na świecie. Więc to chcemy kontynuować – mówił prezydent.

– Forum Samorządowe to są ludzie, ludzie którzy chcą zmieniać Katowice, którzy zmieniają Katowice, którzy potrafią to robić bez politycznych, partyjnych przepychanek – mówił Krzysztof Kraus, kandydat na radnego. – To naturalny wybór dla takich ludzi jak ja – dodał.

W przyszłą sobotę Forum Samorządowe i Marcin Krupa przedstawi program dla Katowic.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.