Katowicka policja ujęła włamywacza, który okradał domy i mieszkania w mieście. To 22-latek, który już został aresztowany na 3 miesiące. Grożą mu 3 lata więzienia.

W czerwcu policjanci otrzymali zgłoszenia o dwóch włamaniach i jednej próbie włamania do mieszkań w dzielnicy Szopienice. Sprawca działał w ten sam sposób – do lokali wchodził przez okno, a następnie kradł pieniądze i biżuterię. W sierpniu przez okno wszedł do domu jednorodzinnego w Wełnowcu. Tam też okradł właścicieli z pieniędzy i biżuterii.

– Zgromadzone w tych sprawach informacje wskazywały, że przestępstw może dokonywać ta sama osoba – tłumaczy Aneta Orman z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu katowickiej komendy wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami przestępstw.

Reklama

– Dalsze prowadzone przez policjantów czynności operacyjne wskazały na konkretną osobę, którą okazał się 22-latek z Katowic. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu. Był bardzo zaskoczony wizytą katowickich policjantów – dodaje Orman.

Młody mężczyzna trafił do aresztu, usłyszał w sumie 4 zarzuty. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.