Przyklejona lista w bankomacie na 3 Maja / fot. UM Katowice

To bardzo udana akcja Straży Miejskiej w Katowicach. Ujęto podejrzanego o kradzieże pieniędzy klientów korzystających bankomatu w centrum miasta.

Mężczyzna miał zainstalować specjalne listwy dzięki, którym okradał klientów bankomatu przy ulicy 3 Maja. Wypłacane pieniądze przyklejały się do listwy, a klient otrzymywał tylko potwierdzenie. W sobotę wywołało to sporo zamieszania przy bankomacie.

– Do ujęcia sprawcy doszło dzięki spostrzegawczości strażników miejskich, którzy po zgłoszeniu sytuacji od razu przystąpili do działania w terenie. Sprawcę ujął strażnik przewodnik z psem, ale słowa uznania należą się także dla mieszkańców – mówi Mariusz Sumara, zastępca komendanta straży miejskiej.

Przy bankomacie zgromadzili się klienci, którzy chcieli wypłacić pieniądze. Zgłosili sprawę na infolinię banku. Jeden z poszkodowanych zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który poszedł do bankomatu, a następnie oddalił się w kierunku rynku. Mieszkaniec zrobił zdjęcie mężczyźnie i dzięki temu ujął go patrol na Rynku.

– Podczas oględzin bankomatu stwierdziliśmy, że na okienku, z którego zwyczajowo wypłacane są pieniądze jest przyklejona dopasowana kolorystycznie listwa przypodłogowa z taśmą dwustronną, do której przyklejały się banknoty – dodaje Sumara i dodaje aby zwracać szczególną uwagę na wszelkie nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem bankomatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.