Tablica szkolna / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci dostały od Instytutu Pamięci Narodowej Specjalne zeszyty z Ojcami Niepodległości. W regionie dzisiaj pojawi się też premier Mateusz Morawiecki.

Z okazji inauguracji roku szkolnego 2018/2019, Instytut Pamięci Narodowej przygotował ogólnopolską akcję edukacyjną, polegającą na przekazaniu każdemu spośród pierwszoklasistów zeszytów z wizerunkami Ojców Niepodległości.  Akcja „Mój pierwszy zeszyt” odbywa się także w województwie śląskim.

Reklama

– Uczniowie otrzymają zeszyty do języka polskiego z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Korfantego. Akcja rozpowszechniania zeszytów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę jest organizowana we współpracy Oddziału IPN w Katowicach ze Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach- informuje Monika Kobylańska z IPN w Katowicach.

Rozpowszechnianie zeszytów odbywało się pomiędzy 28 a 31 sierpnia 2018 r. w czasie spotkań organizowanych przez delegatury ŚKO z dyrektorami szkół podstawowych w województwie śląskim. W naszym regionie w sumie zeszyty otrzyma pięćdziesiąt tysięcy dzieci rozpoczynających naukę w klasach pierwszych szkoły podstawowej.

Dzisiaj w regionie pojawi się też Mateusz Morawiecki. Premier weźmie udział w obchodach rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach, a następnie uda się na uroczystości związane z obchodami podpisania Porozumień Jastrzębskich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.