Zawody rowerowe dzieci / fot. UM Katowice

W niedzielę Kato Bike Festival w Parku Zadole. Miasto Katowice oraz Stowarzyszenie Akcja-Reakcja zapraszają miłośników jednośladów na ostatnią już czwartą odsłonę zawodów rowerowych, które zaplanowano na niedzielę 2 września.

– Podczas ubiegłych edycji imprezy, rowerzyści zmierzyli się na trasach w okolicy Rybaczówki, w Parku Kościuszki oraz w Dolinie Trzech Stawów. Podobnie jak wtedy, w Parku Zadole zawody dla dzieci zostaną podzielone na kategorie wiekowe: 0-3 lat, 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. W każdej kategorii organizatorzy wyłonią zwycięzców (miejsca I-III z podziałem na chłopców i dziewczynki) – poinformował katowicki magistrat.

W wyścigu z cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, na dystansie około 10 km powalczy młodzież od 16 roku życia. Na najlepszych czekać będzie medal oraz punkty w klasyfikacji generalnej. Finał imprezy i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 15 września w Dolinie Trzech Stawów podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Wyścig główny zaplanowano na godzinę 9.30. Na zakończenie zwycięzca otrzyma rower.

Reklama

Biuro Zawodów funkcjonować będzie w godzinach 7:30 – 11:30 w okolicy startu/mety (teren pomiędzy amfiteatrem a placem zabaw). W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni, którzy zostaną wpisani na listę startową po zgłoszeniu swojego udziału na stronie www.elektronicznezapisy.pl lub zapiszą się w dniu zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.