W latach 2018–2019 władze Katowic chcą przeznaczyć 1,5 mln złotych na współorganizację oraz promocję na terenie miasta Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie 2019. Impreza odbędzie się w „Spodku” w sierpniu przyszłego roku.

Do biura rady miejskiej właśnie trafił projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli współorganizacji oraz promocji na terenie miasta Katowice Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie 2019. Chodzi o zabezpieczenie kwot 200 000 zł brutto w 2018 roku i 1 300 000 zł brutto w 2019 roku na ten cel. Już w 2017 roku do Światowej Organizacji Badmintona BWF zgłoszona została oraz wybrana kandydatura Katowic. Miasto będzie gospodarzem Badminton World Senior Championship 2019 (Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie 2019).

Reklama

W uzasadnieniu do projektu uchwały zaznaczono, że:

[…] Dotychczas Mistrzostwa te odbywały się m.in. w Vancouver (Kanada), Ankarze (Turcja), Helsingborg (Szwecja) i Cochin (Indie). Mistrzostwa Świata w Badmintonie odbędą się różnych kategoriach wiekowych (+35 do +70 lat), w rozgrywkach pojedynczych i deblowych mężczyzn i kobiet w sierpniu 2019 roku w katowickim Spodku. Polski Związek Badmintona na mocy licencji otrzymanej w kwietniu 2018 roku z BWF prawa do organizacji imprezy przekazał do klubu sportowego TKKF Czarni Katowice, z którym Miasto Katowice planuje podpisanie umowy. Szacowana liczba uczestników to 4000 osób. Dodatkowy atut współpracy to umowa na transmisje rozgrywek Mistrzostw w TVP. Promocja Miasta podczas światowej rangi imprezy sportowej, Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie 2019 wpłynie pozytywnie na wizerunek Miasta Katowice na arenie międzynarodowej, wpisując się w wieloletnią strategię promocyjną Miasta, jako organizatora wielkich wydarzeń […].

Projekt uchwały trafił do Komisja Kultury, Promocji i Sportu oraz do Komisja Budżetu Miasta rady miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.