Kopalnia Murcki-Staszic / fot. Halaston /Wikipedia

Górnik zginął w Katowicach. 7 osób rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło w KWK Murcki-Staszic. Nie żyje 49-letni górnik. Tego samego dnia miał miejsce też inny wypadek, w którym obrażenia odniosło 7 osób.

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, w przekopie dostawczym do poziomu 500m.

– Pracownik obsługujący przenośnik taśmowy typu PIOMA 1400, podczas czynności kontrolnych pętlicy tego przenośnika, został pochwycony przez będącą w ruchu taśmę. Po pochwyceniu został on wciągnięty w przestrzeń pomiędzy taśmę, a odkładnię przepadu urobku z bębna zwrotni pętlicy – poinformował Wydział Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon przed godziną 8.00.

Nieco ponad dwie godziny później doszło do innego wypadku na terenie kopalni. Na szczęście wszyscy uczestnicy zdarzenia przeżyli. Przyczyną wypadku był wstrząs.

– W wyniku zaistniałego wstrząsu siedmiu pracowników doznało obrażeń, zakwalifikowanych jako wypadki lekkie. Dwóch pracowników ze względu na stłuczenia głowy zostało na obserwacji w Szpitalu Miejskim w Katowicach, natomiast pięciu pozostałych po zaopatrzeniu medycznym udało się do domów – informują służby wojewody.

Przyczyny i okoliczności zaistniałych wypadków bada Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 30 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.