Reklama

Szlakiem dźwięków i nut po Katowicach. Wkrótce rusza gra, w którą zaangażują całe miasto z Budżetem Obywatelskim w tle. O co chodzi?

Gra miejska to rozgrywka, w której wykorzystywane są elementy przestrzeni miejskiej. – Aby więc dotrzeć do mety będziemy się przemieszczać chodząc, biegając i wykorzystując wszelkie możliwe pojazdy – własne hulajnogi, deskorolki i rowery, ale też rowery miejskie oraz komunikację autobusową i tramwajową. Wszystko to, aby znajdować kolejne punkty na mapie, wykonywać wyznaczone tam zadania i dotrzeć na metę gry – ta zostanie wyjawiona na starcie – poinformował katowicki magistrat.

Reklama

W grze trzeba będzie wykazać się nie tylko znajomością topografii miasta, ale również jego muzycznych korzeni. W końcu Katowice mają tytuł Kreatywnego Miasta Muzyki.

W tej zabawie liczy się czas i precyzja, ale nie zapominamy o dobrej zabawie! Wiesz, w jakich miejscach odbywają się koncerty w ramach Tauron Nowa Muzyka Katowice, Katowice JazzArt i Rawa Blues? Kojarzysz, gdzie studiował Wojciech Kilar lub w jaki sposób z Katowicami związany jest Artur Rojek? Wiesz, gdzie mieści się Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego? Ta wiedza muzyczna z pewnością przyda Ci się w naszej rozgrywce – zachęcają organizatorzy.

Jak dołączyć do gry?

Zasady są proste. Trzeba zebrać drużynę liczącą od 2 do 5 osób, które nie boją się podróży i mają wyczulony zmysł słuchu. Drużyna do 25 sierpnia trzeba zarejestrować tutaj. Start zabawy 26 sierpnia o godzinie 15.00 na katowickim Rynku. Uczestnicy powinni pojawić się nieco wcześniej, żeby potwierdzić swój udział.

Na najlepszych czekać będą nagrody.

– Najlepsze zespoły otrzymają zestawy oferujące zabawę na długie godziny – m.in. gry planszowe, gadżety muzyczne, ze śląskim dizajnem i inne niespodzianki! Rozgrywka potrwa od godziny 15:00 do 18:00, a po niej czeka nas oficjalne uhonorowanie zwycięzców – poinformowali katowiccy urzędnicy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.