Rada Miasta Katowice / fot. AM / InfoKatowice.pl

Radni PiS mają pomysł na nazwę dla nowego ronda na Koszutce. Katowiccy radni PiS zaproponowali nadanie imienia Legionów Polskich nowo budowanemu rondu u zbiegu ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów w dzielnicy Koszutka. Na środku ronda chcieliby na stałe ustawienia masztu z biało-czerwoną flagą.

Wniosek z 7 sierpnia br. wystosowali miejscy radni PiS: Krystyna Panek, Piotr Pietrasz i Michał Luty. Chodzi o propozycję nadania imienia Legionów Polskich nowo budowanemu rondu u zbiegu ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów w dzielnicy Koszutka. Miałoby to się wpisać w obchody roku Stulecia Niepodległości Państwa Polskiego. Wniosek trafił do prezydenta Marcina Krupy.

W swoim wniosku radni zaznaczają, że:

Reklama

[…] W Katowicach w chwili obecnej brak jest ulicy, placu i ronda o nazwie upamiętniającej Legiony Polskie. Nie załączamy krótkiej historii Legionów Polskich, gdyż sprawa jest powszechnie znana i wchodzi w program nauczania historii w szkołach. Liczymy, że Rada Jednostki Pomocniczej nr 12 Koszutka zaopiniuje naszą propozycję pozytywnie i wpisze się ona w tegoroczne obchody Stulecia Niepodległości Państwa Polskiego. Dobrze byłoby, gdyby po nadaniu imienia na wybudowanym rondzie został ustawiony maszt, na którym powiewałaby biało-czerwona flaga, nie tylko w dniu Święta Niepodległości 11 Listopada […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic. Propozycja będzie rozpatrywana przez Komisję Organizacyjną przy radzie miejskiej.

W lipcu br. informowaliśmy, że radni miejscy z PiS zaproponowali prezydentowi Katowic, by na terenie miasta wykonać i odsłonić dwie nowe tablice pamiątkowe. Miałyby powstać w Szkole Podstawowej nr 1 i w Szkole Podstawowej nr 19. W ten sposób miałyby zostać upamiętnione Legiony Polskie oraz Wojciech Korfanty

 

2 KOMENTARZE

  1. Skąd k…a biorą się tacy pisowscy idioci – a może chcemy flagi w barwach śląska ? może nie chcemy żadnych polskich ? Polska to okupant i ignorant – zostawili zgliszcza i dziadostwo, byłyby Niemcy życie byłoby normalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.