8 placówek medycznych bezpłatnie przebada seniorów w Katowicach. Kto może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach miejskiego „Programu profilaktyki dla osób trzeciego i czwartego wieku”? Mieszkańcy w odpowiednim wieku, ale trzeba się spieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. 

Z badań mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Katowic, którzy w 2018 roku są w wieku 60-62 lat, 75-77 lat lub w wieku powyżej 85. roku życia (tj. z rocznika 1958, 1957, 1956, 1941, 1942, 1943, 1933 i wcześniejszych).

Skorzystać będzie można z szeregu bezpłatnych badań m.in. takich jak pomiar poziomu glukozy we krwi, poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1 czy poziomu TSH, badania sprawności pamięci, sprawności fizycznej czy też wzroku i słuchu.

– Wyniki badań zostaną zinterpretowane przez lekarzy, którzy wystawią ewentualne skierowania do dalszej diagnostyki w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego do poradni specjalistycznych (geriatrycznych, endokrynologicznych, neurologicznych, chirurgicznych, onkologicznych, schorzeń sutka, okulistycznych, foniatrycznych, diabetologicznych) lub leczenia w szpitalnych oddziałach specjalistycznych – poinformował katowicki magistrat. – Mieszkańcy, u których stwierdzi się niesprawność ruchową, otrzymają możliwość wzięcia udziału w zajęciach rehabilitacyjnych finansowanych przez miasto Katowice w ramach II etapu Programu – dodają urzędnicy.

Badania realizują następujące placówki medyczne:

Lista placówek medycznych
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.