Tablica szkolna / fot. InfoKatowice.pl

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę ocenionych projektów w ramach konkursu dotyczącego poprawy efektywności kształcenia ogólnego. Wśród 28 projektów rekomendowanych do dofinansowania w Subregionie Centralnym, znalazły się trzy projekty, które zostały złożone przez miasto Katowice. Z ramienia miasta realizatorami tego projektu będą trzy szkoły podstawowe. Programy rozpoczną się początkiem września 2018 r. i potrwają do czerwca 2020 r.

Projekt „Więcej wiedzieć – lepiej współdziałać” będzie odbywał się w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Katowicach. Projekt jest skierowany do młodszych uczniów, szczególnie zdolnych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania oraz do dzieci, które potrzebują wsparcia w nauce, a uczęszczają do klas od I do VIII Szkoły Podstawowej nr 13 w Katowicach. Program obejmuje także pomoc psychologiczno-pedagogicznej, wyrównanie szans do korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wsparcie otrzymają także nauczyciele szkoły.

Projekt „Przyszłość zależy od nas, czyli jak pokierować swoją edukacją” zostanie poprowadzony przez Szkołę Podstawowa nr 22 w Katowicach. Został on skierowany do zdolnych uczniów z klas IV-VIII, uczęszczających Szkoły Podstawowej nr 22 w Katowicach. Obejmuje prowadzenie zajęć umożliwiających rozwój kompetencji i umiejętności społecznych, takich jak zajęcia informatyczne, kreatywne, matematyczne, językowe, przyrodnicze. W ramach projektu odbędzie się także zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz wsparcie dla nauczycieli pracujących w szkole.

„Umiem więcej – mogę więcej” to projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 37 w Katowicach. Projekt skierowany jest dla uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi z klas I-VIII, uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach. Obejmuje prowadzenie zajęć kształcących kompetencje kluczowe oraz wyrównujących szanse edukacyjne, tj. zajęcia pogłębiające wiedzę przyrodniczą, matematyczno-informatyczną i kompetencje językowe, rozwijające kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy zespołowej, a także terapeutyczne z zakresu Biofeedback EEG. Projekt przewiduje także zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz wsparcie dla nauczycieli pracujących w szkole.

W ramach tych trzech projektów wsparciem zostanie objętych aż 334 uczniów oraz 33 nauczycieli z szkół. Wartość dofinansowania z EFS i budżetu państwa wynosi 793 tys. zł. Miasto Katowice partycypuje w kosztach z kwotą ponad 88 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.