FOTO: Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów

Próba “na łapę” z mistrzem Polski w armwrestlingu, własnonożnie przygotowane smoothie, warsztaty lepienia pierogów oraz wariacje na temat śląsko-tureckiej kuchni z udziałem Remigiusza Rączki. Do tego możliwość pomocy Aniołom Stróżom i tematy rowerowe. Sobotni sportowo – kulinarny przerywnik wakacyjny w Supersamie zapowiada się pysznie.

Sobotnia impreza w DH Supersam (od godz. 12:45 do 18:30) to połączenie luźnej wakacyjnej zabawy, z kulinarną ucztą i akcentami charytatywnymi. Gwiazdami wydarzenia będą: znawca śląskiej kuchni Remigiusz Rączka oraz Dariusz Groch – siedmiokrotny mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Świata warmwrestlingu, potocznie zwanym siłowaniem się na rękę.

Wszystko to będzie “na rękę” Aniołom. Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów zyska bowiem na tym środki potrzebne na rozwój katowickiej placówki. Za każdą osobę, która spróbuje sił z najsilniejszą “łapą” w kraju, DH Supersam wpłaci do kasy określoną kwotą. Co więcej, te osoby, które najdłużej wytrwają w tej próbie sił, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody: bony do sklepu Sports Direct o wartości 500, 200 i 100 zł. Kolejne nagrody będzie można wygrać też w innych konkursach.

Reklama

Obecność Remigiusza Rączki to znak, że liczyć się będzie w ten dzień smak. Podczas sobotniej imprezy pole do popisu mieć będą bowiem także miłośnicy kuchni. Oprócz porad kulinarnych czekają na nich: warsztaty lepienia pierogów oraz fantazyjne połączenia smakowe kuchni śląskiej i tureckiej.

Mając świeżo w pamięci Tour de Pologne i przejazd kolarzy przez Katowice, Supersam przygotował także atrakcje rowerowe. Jest wśród nich bike blender, który pozwala na własnonożne przyrządzenie koktajlu owocowego na specjalnie do tego stworzonym rowerze. Podczas akcji zaprezentuje się także stowarzyszenie Rowerowe Katowice, które promuje jazdę na dwóch kółkach – czy to rekreacyjnie, czy jako alternatywną formę transportu. Aktywiści rowerowi zwracać też będą uwagę na kwestie bezpieczeństwa na drogach. W tym celu rozdawane będą naklejki rekomendujące kierowcom zachowanie 1,5 m odstępu od rowerzystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.