Mieszkańcy Katowic / Infokatowice.pl
Reklama

Na terenie Katowic Skarbek rozmieścił 20 zadań. Tylko ci o najbardziej przenikliwych umysłach są godni tego, by je odnaleźć i rozwiązać. Znasz budżet obywatelski w Katowicach i uważasz, że zdołasz rozwiązać wszystkie zagadki? Na to pytanie odpowiedzieć będą mogli mieszkańcy, którzy aktywnie włączą się w dwumiesięczny questing budżetu obywatelskiego, który ruszył już 8 lipca i potrwa do 14 września.

Czym jest questing?– To rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa wybranego miejsca poprzez tworzenie nieoznakowanych szlaków, na których znajdują się ukryte punkty gry. Wędrówki poprzez miasto prowadzi się dzięki podpowiedziom umieszczonym na specjalnie przygotowanej karcie gry. Dwadzieścia lokalizacji z zagadkami rozmieszczonych zostało w różnych dzielnicach, a ich poszukiwania można prowadzić w sposób dowolny – nie ma znaczenia tempo rozwiązywania zagadek, jak i to, w ilu lokalizacjach uczestnicy pojawią się danego dnia – mówi Justyna , kierownik Referatu Budżetu Obywatelskiego i Konsultacji Społecznej w Urzędzie Miasta. Najważniejsze jednak, aby dotrzeć do jak największej liczby punktów i rozwiązać jak najwięcej zadań. W przypadku gry „Sekret Skarbka” oprócz chęci do podróżowania po Katowicach przyda się także znajomość budżetu obywatelskiego i zadań zrealizowanych w ciągu ostatnich lat.

Reklama

Aby dołączyć do gry, należy powołać do życia jednoosobową drużynę lub zebrać zespół podróżników (maksymalnie do 5 osób), zarejestrować udział w zabawie na stronie www.sekret-skarbka.evenea.pl, a następnie z tej samej strony pobrać kartę gry potrzebną do rozwiązywania zadań. Kartę można pobrać też w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku, gdzie do 14 września funkcjonować będzie także punkt przyjmowania wypełnionych kart gry. Przed rozpoczęciem zabawy konieczne jest zapoznanie się z regulaminem questingu, który dostępny jest na stronie katowice.eu. Finał i wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się 16 września podczas Pikniku z Budżetem Obywatelskim.

Questing budżetu obywatelskiego „Sekret Skarbka” to kolejna z wakacyjnych atrakcji przygotowywanych przez Wydział Komunikacji Społecznej, mająca ma celu promowanie udziału w Budżecie Obywatelskim w Katowicach oraz tegorocznym głosowaniu. Na chętnych przygód czeka jeszcze jedna jednodniowa gra miejska przygotowywana na 26 sierpnia. Więcej informacji na temat tych wydarzeń będzie można znaleźć na stronie bo.katowice.eu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.