foto: LukaszKatlewa / Patrol Straży Granicznej

31 lipca funkcjonariusze Śląskiego Oddziały Straży Granicznej zatrzymali 9 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące przepisy.

Wszystkich cudzoziemców zatrzymano podczas kontroli legalności pobytu, które funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili na Śląsku i Opolszczyźnie. Wśród zatrzymanych było 4 obywateli Kolumbii, 2 obywateli Gruzji oraz obywatel Bangladeszu, Mołdawii i Ukrainy.

Reklama

Obywatele Kolumbii oraz obywatele Gruzji przeterminowali pobyt na terytorium naszego kraju. Kontrolowany obywatel Bangladeszu przyjechał do Polski w celu podjęcia pracy. Jednak okazało się, że tej pracy nie podjął. Kolejny zatrzymanym był obywatel Mołdawii, który nie posiadł żadnych dokumentów uprawniających go do pobytu na terytoriom RP. Natomiast obywatel Ukrainy okazał się być osobą niepożądaną w Polsce.

W związku z naruszeniem przez wszystkich obcokrajowców ustawy o cudzoziemcach wszczęte zostały wobec nich postępowania administracyjne. 8 cudzoziemców otrzymało już decyzje zobowiązujące do powrotu. Postępowanie w stosunku do zatrzymanego obywatela Mołdawii jest jeszcze prowadzone.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.