Brynów / foto: Iryna Valodzka

Władze Katowic chcą wybudować dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży przy ul. Orkana. Obiekt powstanie w zabudowie kontenerowej na terenie już funkcjonującego schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi.

Zadanie nosi nazwę: „Budowa domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży”. Inwestycja będzie zlokalizowana na obszarze istniejącego schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi przy ul. W. Orkanaw dzielnicy Brynów. Jeszcze w bieżącym roku zostanie zlecone opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia. W 2019 roku obiekt ma zostać oddany do użytku.

Reklama

W ramach inwestycji powstanie wolnostojący dwukondygnacyjny budynek w zabudowie kontenerowej (modułowej). Zamieszka w nim 20 osób (w tym dzieci). Powstanie także boisko do celów rekreacyjnych o nawierzchni poliuretanowej oraz plac zabaw. Całość zostanie zagospodarowana małą architekturą; zrealizowane zostaną chodniki, droga dojazdowa i miejsca postojowe, zieleń urządzona, oświetlenie i odwodnienie terenu.

Władze Katowic stwierdziły, że:
[…] W związku ze zmianą przepisów dotyczących zapewnienia noclegu dla bezdomnych osób, Miasto planuje budowę osobnego obiektu przeznaczonego tylko i wyłącznie dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. Zakłada się, że ww. obiekt przeznaczony będzie dla 20 osób w tym dzieci […].

Mieszkańcy i osoby zainteresowane tematem mogą zgłaszać swoje pytania i uwagi na Platformie Konsultacji Społecznych urzędu miejskiego do 16 sierpnia br.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.