/ fot. Policja
Reklama

Policjanci z katowickiej drogówki prowadzili wczoraj w godzinach od 6.00- 22.00 akcję „SMOG”. Jej celem było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Policjanci reagowali również na inne wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym pojazdów. Akcja miała także charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Reklama

W ciągu całego dnia funkcjonariusze skontrolowali łącznie 283 samochody. Zatrzymali 31 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem przepisów związanych z ochroną środowiska.

– Ze względu na wciąż rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz negatywny wpływ wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji – przypomina policja.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.