Miasto Katowice szuka prywatnego żłobka, które przyjmie 50 dzieci. Już ogłoszono konkurs w tej sprawie, dotyczy on trzech dzielnic Śródmieścia, Ligoty i Giszowca. Od września miasto deklaruje też dodatkowych 30 miejsc w Miejskim Żłobku

– Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom. Wiemy, że nie każdy ma komfort pozostawienia małych dzieci u dziadków. By wspierać młodych rodziców i umożliwiać im powrót do pracy tworzymy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach – deklaruje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Konkurs na dodatkowe miejsca w żłobku miejskim trwa do 30.07.2018 roku. W sumie miasto chce na ten cel wydać 160 tys. zł.

Reklama

– Ogłosiliśmy konkurs, którego przedmiotem jest organizacja i utworzenie 50 nowych miejsc opieki dla dzieci mieszkańców Katowic, w dzielnicach, w których występuje największe zapotrzebowanie na tego typu opiekę tj. Śródmieście, Giszowiec i Ligota – mówi Małgorzata Moryń Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej i dodaje, że konkurs skierowany jest dla podmiotów prowadzących żłobki niepubliczne, które nie korzystają z innej formy dofinansowania z budżetu miasta.

Miasto deklaruje także dodatkowe 30 miejsc w żłobkach od września tego roku, chodzi o dwa oddziały Żłobka Miejskiego przy ul. Marcinkowskiego 13 (Giszowiec) o 20 miejsc oraz w oddziale przy ul. Uniwersyteckiej 15 (Śródmieście) o 10 miejsc.

Niedawno Katowice zwiększyły wysokość dotacji celowej udzielanej podmiotom prowadzącym żłobki na terenie Katowic z kwoty 400 zł miesięcznie do kwoty 600 zł miesięcznie. Obecnie rodzic maksymalnie za pobyt w dziecka w żłobku niepublicznym ponosi opłatę wysokości 300 zł miesięcznie.

Obecnie jest 921 miejsc w miejskich żłobkach, od 2015 roku przybyło ich ponad 200.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.