Okradziony pojazd / fot. Śląska Policja

Seria włamań do samochodów w Katowicach. Katowiccy wywiadowcy zatrzymali dwie osoby, które włamywały się do samochodów na ulicy 1 Maja. Złodzieje okradli co najmniej 8 pojazdów. Policja wciąż jest na etapie ustalania poszkodowanych oraz szacowania strat.

Do serii włamań doszło w poniedziałek około południa na ulicy 1 Maja.

– Sprawcy wybili boczne szyby i skradli znajdujące się wewnątrz wartościowe przedmioty. Żaden z pokrzywdzonych nie widział sprawców – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Dzięki monitoringowi, który obejmował okolicę kradzieży, policjanci szybko zdobyli rysopis sprawców. Już następnego dnia, na przyległej ulicy zauważyli mężczyznę, który zerkał do zaparkowanych aut i sprawdzał, czy drzwi są zamknięte – dodaje.

To jednak nie wszystko, w pobliskich zaroślach stróże prawa dostrzegli osobę odpowiadającą rysopisowi złodzieja.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, jak się okazało zaledwie chwilę wcześniej zdążyli włamać się do dwóch samochodów, kradnąc perfumy oraz torbę z kompletem odzieży sportowej. Wszystkie skradzione tego dnia przedmioty zostały odzyskane. Trwa ustalanie pokrzywdzonych oraz szacowanie strat. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji I w Katowicach

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.