Reklama

Na os. Paderewskiego w końcu powstanie droga, której domagali się mieszkańcy. Od wielu lat mieszkańcy osiedla Paderewskiego domagali się wykonania nowej drogi, która połączyłaby ul. K. Pułaskiego i ul. Graniczną z ul. S. Szeptyckiego. Obecnie bardzo trudno tamtędy przejechać, a droga jest zniszczona. Jej fragment stanowią betonowe płyty. Wiele razy mieszkańcy, radni i społecznicy prosili, by coś z tym zrobić. Władze w końcu ogłosiły, że powstanie tam nowa ulica.

Inwestycja pod nazwą „Rozbudowa układu komunikacyjnego na os. Paderewskiego w rejonie ul. Sikorskiego i Pułaskiego – etap II” została zaprezentowana na Platformie Konsultacji Społecznych urzędu miejskiego. Ulica będzie prowadzić na północ od ul. Granicznej i ul. Pułaskiego, po wschodniej stronie sklepu LIDL. W opisie inwestycji zaznaczono, że kompleksowa dokumentacja projektowa będzie poprzedzona koncepcją dla połączenia drogowego ul. Granicznej z ul. Szeptyckiego. Powstanie także fragmentu ścieżki rowerowej (połączenie z istniejącą ścieżką rowerową zlokalizowaną w rejonie ulicy Sikorskiego i budynku mieszkalnego OKAM). Przebudowie ulegnie skrzyżowanie ul. Granicznej z ul. Pułaskiego.

Jak władze miasta tłumaczą inwestycję? W uzasadnieniu napisano, że:

 Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę obsługi komunikacyjnej na osiedlu Paderewskiego. Przebieg planowanej drogi jest zgodny z przyjętą polityką przestrzenną oraz zasadami rozwoju systemu transportowego. Dodatkowo powstaną miejsca postojowe dla obsługi sąsiednich miejskich terenów rekreacyjnych.

Powstanie droga klasy D (stanowiąca połączenie ul. Granicznej z ul. Szeptyckiego), jezdnia, dwustronne chodniki, ścieżka rowerowa dwukierunkowa po jednej stronie jezdni oraz miejsca postojowe. Skrzyżowanie ul. Granicznej z ul. Pułaskiego ulegnie przebudowie poprzez wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających. Zrealizowany zostanie odcinek ścieżki rowerowej w kierunku północnym (do budynku mieszkalnego OKAM).

Plany włodarzy miasta zakładają, że jeszcze w tym roku rozpocznie sie opracowywanie dokumentacji projektowej. Budowę zaplanowano na lata 2019–2020 realizację inwestycji. Propozycja budowy drogi została skierowana do konsultacji społecznych. Mieszkańcy moją zgłaszać swoje uwagi do i pytania do 26 lipca br. (tutaj).

Droga na osiedlu Paderewskiego
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.