Policjanci z Katowic rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wyłudzili 11 mln zł. Właśnie zakończono śledztwo w tej sprawie, gdzie przesłuchano ponad 2 tysiące świadków i zabezpieczono tysiące stron dokumentów.

Sprawę od 2012 roku prowadzili policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Reklama

– Śledczy przesłuchali w tej sprawie ponad 2 tys. świadków i zabezpieczyli tysiące stron dokumentów, które musiały zostać poddane wnikliwej analizie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, występującym w sprawie 11 podejrzanym zarzucono, że działając w latach 2011-2012 na terenie kraju oraz państw Unii Europejskiej, wyłudzili nienależny im zwrot podatku VAT z tytułu fikcyjnego obrotu sprzętem elektronicznym. Na podstawie złożonych nieprawdziwych deklaracji podatkowych, członkowie grupy narazili Skarb Państwa na straty sięgające ponad 11 mln zł – informuje Aleksandra Nowara ze Śląskiej policji.

W śledztwie zabezpieczono mienie należące do członków grupy o wartości niemal 1,6 mln zł. Akt oskarżenia skierowano właśnie do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.