Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl

Gehenna drogowa dopiero od piątku w Katowicach. Katowicki magistrat wcześniej zapowiadał, że z dniem 9 lipca zostanie wyłączona z ruchu ulica Sądowa i ulicy Jana III Sobieskiego na wysokości budowanego węzła przesiadkowego w tym rejonie, plany jednak się zmieniły. Droga zostanie wyłączona z ruchu pod koniec tygodnia.

Jak poinformowała nas Joanna Górska z biura prasowego katowickiego magistratu, ulice mają zostać wyłączone z ruchu od piątku 13 lipca. Utrudnienia potrwają do połowy września.

Dla samochodów w tym czasie będzie obowiązywał objazd ul. Gliwicką i Geppert – Mayer. Natomiast autobusy obsługujące przystanek „Katowice Plac Wolności”, jadące w kierunku podziemnego dworca autobusowego oraz ul. Mikołowskiej będą kierowane ulicami: 3-Maja i Słowackiego. Ruch autobusowy w zmienionej organizacji ruchu będzie utrzymany do końca budowy.

Reklama

Przy ulicy Sądowej w 2019 roku powstanie centrum przesiadkowe obsługujące kursy dalekobieżne. Wartość inwestycji to 56,9 mln zł (w tym dofinansowanie wynosi ponad 30 mln zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.