Zatrzymane papierosy / fot. Straż Graniczna

Wakacje z problemami. Na Katowice Airport sporo ostatnio się dzieje. W trakcie odprawy bagażowej można sobie narobić nie lada problemów, przekonało się o tym ostatnio kilkoro podróżnych.

3 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej w Katowicach ujawnili aż trzy próby nielegalnego wywozu amunicji. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

– Amunicję ujawniono w bagażach podręcznych podczas sprawowania nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa, którą na katowickim lotnisku prowadzi Poczta Polska. Trzy sztuki amunicji należały do obywateli Polski, Czech i Słowacji. Żadna z tych osób nie posiadała zezwolenia na wywóz amunicji z naszego kraju – informuje Śląska Straż Graniczna.

Reklama

Dzień później też jeden z podróżnych narobił sobie problemów. W jego bagażu mundurowi odkryli 1600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W samym bagażu podręcznym, miał 600 sztuk papierosów.

– Polak tłumaczył, że nielegalne wyroby tytoniowe dostał od znajomego, który zakupił je za granicą. Ponadto oświadczył, że papierosy przewoził na użytek własny – czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Wartość ujawnionego towaru to ponad tysiąc złotych. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karno – skarbowego.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.