Autobusy PKM Katowice / fot. InfoKatowice.pl

13 linii KZK GOP w Katowicach pojedzie inaczej. Chodzi o połączenia w Zawodziu, gdzie od 7 lipca zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu, w związku z budową węzła przesiadkowego – to inwestycja warta ponad 66 mln zł.

Od soboty KZK GOP wprowadza zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:
1830446670747676N7777N149600 i 931. Zawężenie ulic 1 Maja i Krakowskiej na wysokości budowanego centrum przesiadkowego Zawodzie wprowadzone zostanie w nocy z 6 na 7 lipca. Utrudnienia mają obowiązywać do 4 sierpnia.

Linie nr: 18, 44, 66, 74, 931, które kończą i rozpoczynają obecnie relację na przystanku „Zawodzie Pętla”, będą kursować do przystanku „Zawodzie Zajezdnia”, po czym zawrócą na terenie zajezdni autobusowej. W kierunku przeciwnym autobusy rozpoczną swoją relację od tymczasowego przystanku autobusowego zlokalizowanego na ul. Krakowskiej (zaraz za wyjazdem z zajezdni autobusowej).

Na czas trwania drugiego etapu budowy, ul. Krakowska, począwszy od skrzyżowania z ul. Łączną do skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte, będzie ulicą dwukierunkową dla autobusowej komunikacji publicznej.

Linie nr: 30, 70, 76, 76N, 77, 77N i 149, które przelotowo dokonują przejazdu do centrum Katowic, zostaną skierowane do dwukierunkowych przejazdów ul. Krakowską z dodatkową obsługą przystanku autobusowego „Zawodzie Zajezdnia”.

Linia nr 600 zakończy relację na przystanku „Osiedle Kukuczki Podhalańska”.

Ponadto nastąpi całkowite wyłączenie z obsługi komunikacyjnej przystanku „Zawodzie Pętla”, zarówno dla komunikacji autobusowej, jak i tramwajowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.