Od 5 lipca na tarasach Spodka i przed wejściem do Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie się wiele działo. Pojawi się jedzenie – na mieszkańców Katowic i okolic czekać będą różne restauracje z regionu w street foodowym wydaniu. Towarzyszyć im będą koncerty na żywo, DJ sety, Letnie Kino, animacje i warsztaty dla dzieci oraz strefa street artu.

– Po raz kolejny zapraszamy wszystkich, którzy szukają ciekawej letniej rozrywki, do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Chcemy zachęcić mieszkańców miasta do spędzenia czasu na tarasach Spodka przy dobrym jedzeniu i muzyce. Dlatego przez najbliższych osiem letnich weekendów zagości u nas nowa inicjatywa pod nazwą Gastro Fajer, w ramach której znane lokale zaprezentują swoją specjalnie przygotowaną na tę okazję ofertę. Całość wypełnią muzyka, pokazy filmowe oraz  warsztaty i animacje dla dzieci – zapowiada Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektów.

Reklama

Począwszy od 5 lipca, aż do drugiej połowy sierpnia br., w katowickich obiektach będzie można aktywnie i różnorodnie spędzać czas, a przede wszystkim – dobrze zjeść. Gastro Fajer, nocny market, który już 5 lipca br. otwiera się w miejscu, gdzie przed rokiem działało Kato Zwei, w każdy weekend zaproponuje gościom ciekawą ofertą gastronomiczną, kulturalną i rozrywkową. Na odwiedzających czekać będzie kilkanaście stoisk gastronomicznych oraz kilka foodtrucków.

Co ciekawe, znane lokale zaprezentują swoją ofertę w street foodowej odsłonie, np. gruzińsko- ormiańska restauracja Granat przygotuje dla odwiedzjących ormiański szaszłyk wieprzowy grillowany na węglu drzewnym, a Żurownia – śląskie sushi. Całość uzupełnią dwa bary z przeglądem autorskich koktajli i piw rzemieślniczych. Miłośnicy wina na pewno ucieszą się z wine trucka, który odwiedzi tarasy Spodka w wybrane weekendy.

Letniemu odpoczynkowi sprzyjać będzie strefa chilloutu z leżakami, kocami i poduszkami. Weekendy rozpoczynać się będą już w czwartki i potrwają do niedzielnego wieczora. Pierwszy z nich zaplanowano pod hasłem: „Spodek wita .KTW”. Biurowce .KTW włączyły się w Gastro Fajer w charakterze partnera wydarzenia, dzięki czemu 300 gości tarasów Spodka, którzy odwiedzą je w piątek 6 lipca, w godzinach od 19:00 do 21:00, będzie miało możliwość wjazdu na ostatnie piętro nowo otwartego biurowca .KTW i podziwiania panoramy miasta.

W każdy czwartek na tarasach Spodka będą miały miejsce koncerty, w tym m.in. lokalnych zespołów z cyklu Dzielnica Brzmi Dobrze.  Pierwszy z muzycznych wieczorów upłynie w  rytmie noworomantycznego rocka zespołu Hengelo. Ponadto wszystkie wieczory wypełnią sety DJ-skie. Podczas pierwszego weekendu na scenie muzycznej wystąpią DJ Saay i KinkyOutsider.

Na soboty zaplanowano dodatkowo Kino Letnie, które startować będzie około godziny 20.30. Wyświetlane będą:

7.07 – Rekiny wojny

14.07 – Sicario

21.07 – Podróż na 100 stóp

28.07 – Nice guys

4.08 – John Wick 2

11.08 – La la land

18.08 – Dzikie historie

25.08 – Snajper.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.