To już 8 edycja „Anielskiego Lata”, które startuje wraz z wakacjami w Katowicach-Załężu, Chorzowie i Sosnowcu. Inicjatywa Domu Aniołów Stróżów skierowana jest do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto.

„Anielskie Lato” to wakacyjna akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowana przez Dom Aniołów Stróżów od 2010 roku. Tegoroczna akcja, organizowana pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin, dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie  będzie się nudzić.

– W tym roku Anielskie Lato będzie nawiązywało do tematyki podróży po całym świecie, będziemy „odwiedzać” różne kontynenty oraz kraje, poznawać ich zwyczaje, tradycje, jeść pyszne potrawy oraz aktywnie spędzać czas. Dzięki wsparciu firmy BPSC zorganizujemy także wyjazdy w ciekawe miejsca. Ponadto w planach mamy organizację pikników dla lokalnej społeczności – mówi Helena Ząbczyńska, koordynatorka ds. wolontariatu Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Reklama

Uczestnicy zajęć organizowanych przez Anioły będą mieli okazję poznać przez kolejne wakacyjne tygodnie takie kraje jak: Japonia, Włochy, Meksyk, Polska, Francja, Czechy oraz Rosja.

Wolontariusze poszukiwani

W związku z rozpoczęciem akcji „Anielskie Lato” stowarzyszenie cały czas szuka wolontariuszy, którzy pomogą w uatrakcyjnieniu czasu dla dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic. To okazja nie tylko żeby pomóc, ale żeby zdobyć cenne doświadczenia.

– Poszukujemy wolontariuszy od 13 roku życia. To świetna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Stowarzyszenie umożliwia także studentom i studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk podczas naszej akcji – mówi Helena Ząbczyńska.

Akcję “Anielsko lato” wspierają także samorządy Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Zajęcia odbywają się w wybranych godzinach i są otwarte. Na wycieczki i wyjścia obowiązują wcześniejsze zapisy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.