fot. Erdem Yildiz

Utrudnienia na 1 Maja i Krakowskiej w Katowicach. Potrwają do sierpnia. Urząd Miasta Katowice zapowiedział dodatkowe utrudnienia w związku z budową węzła przesiadkowego Zawodzie. Inwestycja wchodzi w nowy etap, a to oznacza utrudnienia na ulicy 1 Maja i Krakowskiej, w cierpliwość muszą uzbroić się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

– Zawężenie ulic 1 Maja i Krakowskiej na wysokości budowanego centrum przesiadkowego Zawodzie wprowadzone zostanie w nocy z 6 na 7 lipca. Ruch na tych ulicach poprowadzony będzie jednym pasem w każdym kierunku jazdy – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dodaje także, że zmianie ulegnie lokalizacja przystanków. – Przystanki zostają przeniesione w rejon zajezdni i będą w tym miejscu ulokowane do zakończenia inwestycji – podkreśla rzecznik.

Zawężenie ulic obowiązywać będzie do 4 sierpnia. Miasto zaznaczyło, że na wyścig Tour de Pologne ruch zostanie przywrócony na dwóch pasach w każdym kierunku jazdy, a po wyścigu wróci prawdopodobnie zmieniona organizacja ruchu – ze zwężeniami.

Zmiana organizacji ruchu wpłynie też na rozkład jazdy KZK GOP, ten przygotowuje właśnie Związek.

Inwestycja za ponad 66 mln zł

Inwestycję w Zawodziu realizuje firma ZUE SA, która podpisała jako lider konsorcjum, wspólnie ze spółką Unibep umowę o wartości 66,4 mln zł brutto. Pierwsi pasażerowie skorzystają z centrum w IV kwartale 2019 r.

Inwestycja centrum przesiadkowego obejmuje budowę: budynku dworca o powierzchni 365 m2 (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), dwóch parkingów naziemnych dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punkty Kiss&Ride.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.